Notice: Trying to get property of non-object in /sites/pontiac.com.ua/components/com_k2/router.php on line 292
Pontiac Firebird -представник епохи muscle cars 1967-2002 рр
Эти машины насквозь пропитаны духом регги и американских хай-вэйев.
Они проповедуют свободу от всех стереотипов и любовь к авантюрам...

Pontiac Firebird – модельный ряд 1967-69 года

Pontiac Firebird 1967Pontiac Firebird 1967Модель Pontiac Firebird була близнюком іншого автомобіля концерну General Motors - Chevrolet Camaro. Як і більша частина автомобілів того часу, дизайн машини за формою нагадував пляшку «Coca-Cola». Якщо порівняти фотографії Camaro і Firebird модельного ряду того року, то можна побачити, що автомобілі дуже схожі.

Pontiac Firebird не оснащуються «окремими» бамперами, вони у нього були вбудовані в передню частину, крім того, від іншої моделі компанії Pontiac GTO йому дісталися задні ліхтарі.

Машина з'явилася на ринку в 1967 році, пропонувалися версії в кузові кабріолет і купе. Незважаючи на гаряче бажання Pontiac займатися виробництвом власної моделі двомісного спортивного купе, використовуючи в якості прообразу концептуальну модель Pontiac Banshee, керівництво General Motors відмовило в такій ініціативі, щоб не з'явилася модель, яка стане прямим конкурентом Chevrolet Camaro. В силу таких обставин у Camaro і Firebird була загальна F-платформа (F-body). Pontiac нічого не залишалося, як змиритися з таким рішенням, але інженери компанії почали модернізувати платформу, як візуально, так і технічну наповнює.

У базовій версії встановлювався 6-циліндровий рядний двигун, який має обсяг 3,8 літра і 175 к.с., але найбільшим попитом користувалася комплектація, під капотом якої встановлювався V-подібний 8-циліндровий двигун High Output (HO) обсягом 5,3 літра , що видає 285 «коней». А також силовий агрегат від Pontiac GTO об'ємом 6,6 літра і потужністю 325 кінських сил. У 1968 році на моделі з'являється опція Ram Air, яка встановлювалася і на інших моделях компанії. Ця функція дозволяла домогтися результату, схожого з турбонаддувом, тобто через спеціальну заслінку подавався додатковий потік повітря, який збагачує паливну суміш. Чим швидше їхав автомобіль, тим більша кількість повітря надходило.

3,8-літровий мотор в майбутньому пропав з комплектації, а на його місце прийшов більш об'ємний 4,1 літра, що видає 215 «коней». Також, V-образна вісімку 5,3 літра в 68-му році замінили на 5,7 літра, потужність якого становила 320 к.с. Подібні мотори отримали найбільшу популярність в даному сегменті автомобілів.

Pontiac Firebird Trans Am 18691969 рік стає важливим у розвитку цієї моделі, з'являється нова модифікація для Pontiac Firebird, що отримала назву Trans Am. Завдяки цьому спортпакетом підвищувалися показники керованості і потужності машини. Крім того, покупцям стає доступно нове покоління Ram Air IV, за допомогою якого модифікації з 6,6-літровими двигунами видавали потужність до 345 «коней».

Знову поліпшили 5,7 літровий мотор, який завдяки модернізації видає 330 кінських сил. З'являється спеціальна гоночна версія 5-літрового двигуна, але вона не доступна у вільному продажі, тільки для гонок SCCA. Зовнішній дизайн моделі мало чим змінився, з'явилися додаткові габаритні вогні на кузові і поворотники з боків на передніх крилах, згідно з новим федеральним законом. Модель 69-го року отримала модернізовану передню частину - нова радіаторна решітка і головні фари, ударостійкий бампер. Завдяки переміщенню замка запалювання на рульову колонку, він став також виконувати функцію рульової блокування.

В цьому році планувався випуск нового покоління Pontiac Firebird, але по ряду причин, його виробництво було відкладено - продавалася модель минулого року.

Pontiac Firebird – модельний ряд 1970-81 року

Друге покоління Pontiac Firebird з'явилося тільки в кінці зими 70-го. До цього почали з'являтися моделі, які ще не були новим поколінням, але екстер'єр вже відрізнявся від попереднього покоління.

Новий дизайн автомобіля, якого виробник дотримувався близько 11 років виглядав трохи специфічно. Заднє скло розташовувалося під дуже гострим кутом, практично горизонтально, починаючись від самого краю даху і закінчуючись у кришки багажника. Крім того у автомобіля була велика задня стійка.

Автомобіль поставлявся з двома варіантами 6,6-літрового двигуна від моделі 1969 року: Ram Air III - 325 к.с. і Ram Air IV - 345 к.с. Ці силові агрегати були один в один, як на іншій моделі Pontiac GTO, тільки зі зменшеною потужністю.

Pontiac Firebird 1977В 1975 році зменшився ширина задньої стійки, в зв'язку зі збільшенням скла, в 1977 році була трохи перероблена передня частина, автомобіль отримує здвоєні квадратні фари, які будуть присутні в моделі до 1982 року.

В результаті установки ударопоглащающімі бампера та інших опцій для підвищення безпеки в зв'язку з вимогами безпеки істотно підвищилася маса автомобіля і становила 1750 кг.

У ці роки модельний ряд оснащується найпродуктивнішим V8-двигуном об'ємом 7,5 літрів (починаючи з 1971), який став останнім в епосі muscle cars. Заявлена ​​виробником потужність становила 290 к.с. Після виходу на ринок стала з'являтися інформація з різних джерел, що для такої потужності і своєї маси, машина має дуже хорошою динамікою.

Співробітники журналу «High Performance Pontiac» вирішили протестувати машину, для чого вона була поставлена ​​на стенд. Результат приголомшив тестерів, машина видала 371 «коней» !!! Щастя тривало не довго, норми законодавства посилили вимоги до екологічності та цей «монстр» потрапив під заборону. Цей двигун став останнім в епосі, було випущено 7100 таких автомонстрів, почався занепад ери muscle cars.

Pontiac Firebird - модельний ряд 1982-92 року

Pontiac Firebird 1991Поливні кризи диктували свої умови, в результаті все частіше виробники стали концентруватися на економічності розроблюваних моделей. Новий модельний ряд Понтіак Файрберд базувався на тій же F-платформі, але вона вже володіла меншими габаритами.

Третє покоління Firebird отримало сучасний спортивний дизайн з підвищеною аеродинамікою. Все ширше впроваджувалося електронне управління роботою двигуна за допомогою комп'ютера, дозволяючи поліпшити показники економічності, потужності і екологічності нових моделей. Новий Pontiac Firebird вийшов досить вдалим і успішним. Фари автомобіля отримують «замаскований» дизайн і висуваються при необхідності.

У 1987 році з'являється новий інжекторний V-подібний 8-циліндровий двигун об'ємом 5,7 літра, який використовує технологію Tuned Port Injection (TPI), що видає 230 «коней» і працює в парі з «автоматом». У 1991 році злегка оновлюється зовнішність Pontiac Firebird, його передок отримує ще більшу довжину.

Pontiac Firebird - модельний ряд 1993-2002 року

Модель оновлюється, продовжуючи базуватися на F-платформі. Кузов ще більше покращує аеродинамічні властивості. У ці роки починається падіння продажів подібних авто.

У 1993 році Pontiac Firebird представляється з двома варіантами двигунів: V-подібний 6-циліндровий об'ємом 3,4 літра - 160 л.с., а також V-подібний 8-циліндровий 5,7-літровий - 275 «коней».

З'являється гоночна модифікації Firehawk, що відрізняється підвищеною потужністю - 300 к.с., модернізований капот з підвищеною функціональністю.

1994 щорічно стає ювілейним для гонок Trans Am, до цієї події збирається спеціальна версію, присвячена Trans Am'70 - Firebird Anniversary Edition білого кольору з синьою смужкою по центру.

Pontiac Firebird 20021995 рік не приніс ніяких змін дизайну моделі, крім технічних удосконалень. Збільшилася потужність движка до 315 "коней", завдяки новій системі впуску / випуску та трохи перероблена підвіска. В цьому році базової силовою установкою для Firebird стає 3,8-літровий V-подібний 6-циліндровий з спареної вихлопною системою, що видає 200 «коней».

У 1997 році з'являється «заряджена версія» створена у співпраці виробника і тюнінг-компанії SLP Performance Part, які продаються через офіційну дилерську мережу - Firehawk LT4 (330 к.с.).

Модель 1998 року відрізняється появою спарених ховаються фар, а крім того, Firebird оснащується V8-двигуном LS1 від Chevrolet Corvette. В цьому році було зібрано 12 автомобілів Pontiac Firebird.

C 1998 по 2002 рік автомобіль отримує новий силовий агрегат від Corvette об'ємом 5,7 літра - 305 л.с., версія Ram Air - 320 к.с., і гоночний варіант - 330 к.с.

2002 рік став останнім для ще однієї американської Автолегенди Pontiac Firebird. На дорогах різних країн до сих пір можна зустріти цей автомобіль, що втілює собою справжній американський автомобіль - великий розмір і потужність.

 

 

 

 

Прочитано 1846 раз Последнее изменение Суббота, 25 августа 2018 15:08